ویترین نمایش آثار طراحان بسته بندی ایران | بسته ها

English

تبلیغات بسته ها

مراسم سالانه | 1393

اولین مراسم سالانه اهدای جوایز و معرفی آثار برگزیده سال بسته‌ها

تاریخ برگزاری : سوم آبان 1393
محل برگزاری : خانه هنرمندان ایران | سالن استاد جلیل شهناز
هیات داوران : شهرزاد اسفرجانی ، دکتر محمد رزاقی ، علیرضا مصطفی زاده ، مسعود نجات
حامیان برگزاری : مواد غذایی رعنا ، صنایع لفاف زرین ، محصولات سلولزی هوبار ، مجتمع چاپ نفیس ماتریس ، جعبه سازی نیکو ، صنایع غذایی سبز دانه ، چاپ دیجیتال طرح و نقش ، طراحان فردا ، ماهنامه هنر بسته بندی ، انتشارات کتاب آبان
طراح پوستر و هویت بصری رویداد : طاهره محبی تابان

بیانیه هیات داوران :

 هیات داوران گزارش خود را به شرح ذیل به اطلاع می رساند:
قضاوت در حوزه بسته بندی همواره کاری سخت و دشوار است.  برای انتخاب یک بسته بندی برگزیده معیارهای زیادی وجود دارند که می بایست با دقت بررسی شده و مورد توجه قرار بگیرند.  شناسایی آثار مشابه و یا الگو برداری شده در میان تعداد انبوه بسته بندی در سراسر دنیا به راستی کاری دشوار است .  هیات داوران با بیان خرسندی خود از تعداد آثار رسیده به وب سایت ، پس از بررسی 103 اثر از 60 طراح در بخش حرفه ای و 20 اثر از 15 طراح ، با نگاه ویژه به تاثیر بسته بندی در چرخه اقتصادی و فروش کالا ، 3 اثر را در بخش دانشجویی به شرح ذیل کاندید آثار برگزیده سال بسته ها اعلام می دارد:

بسته بندی چای یاپراک اثر فرشته زینالی
بسته بندی گیاهان دارویی حکیم اثر سید مصطفی سید ابراهیمی
چای کیسه ای پردیس اثر آزاده قلی زاده

از میان این 3 اثر، اثر آزاده قلی زاده برای بسته بندی چای کیسه ای پردیس به دلیل انتخاب و اجرای ساختار مناسب و خلاقیت در ایده به عنوان اثر برگزیده سال بسته ها معرفی شده، تندیس و دیپلم افتخار بسته ها به ایشان اهدا می شود.

در بخش حرفه ای به دلیل تعداد نسبتا زیاد آثار با کیفیت مطلوب و گروه های کالایی گوناگون،  6 اثر به شرح ذیل کاندید اثر برگزیده سال بسته ها شدند:

بسته بندی موسسه خیریه معلولین و سالمندان کهریزک  اثر مهشید آسوده خواه
بسته بندی  Ice Tea  سن ایچ  اثر علی قادری
بسته بندی  کشمش شهدانه اثریکتا جبلی
بسته بندی ظروف آشپزخانه پاتیلان اثر علیرضا وزیری
بسته بندی کرم ایزودرم اثر سارا صفی
بسته بندی سیمان فارس اثر محمد سیار

و در نهایت با اختلاف کمی ، ظروف آشپزخانه پاتیلان اثر علیرضا وزیری  به دلیل ارتباط مناسب طرح با محصول، ترکیب بندی و اتتخاب رنگ مناسب ، اجرای دقیق و استفاده به جا از تصویر  به عنوان اثر برگزیده سال بسته ها معرفی شده، تندیس و دیپلم افتخار بسته ها به ایشان اهدا می شود.

بخش نگاه ویژه داوران
به دلیل وجود گروه های کالایی مختلف و ذائقه های مختلف طراحی ، بخش جدیدی به داوری افزوده شد. در این بخش سعی شد آثاری بررسی شوند که به طور معمول در سراسر دنیا از بسته بندی‌های مطلوبی برخوردار هستند اما در ایران توجه چندانی به آنها نشده است. یکی از این گروه های مهم کالایی، بسته بندی دارو و مواد دارویی است. امید بیمار برای مداوا به دارویی است که برایش تجویز شده، بسته بندی دارو می تواند اطمینان از اثر بخش بودن و شفا را برای بیمار بوجود بیاورد. با این نگاه هیات داوران بسته بندی داروی ضد سرطان ولزومیب اثر نازگل مهدویان را به عنوان نگاه ویژه داوری معرفی کرده با امید بهبود تمام بیماران خاص،  تندیس و دیپلم افتخار بسته ها را به ایشان تقدیم می کند .


برگزیدگان بخش حرفه ای
برگزیدگان بخش دانشجویی
برگزیده بخش ویژه
اخبار مرتبط
بازنشر در: