ویترین نمایش آثار طراحان بسته بندی ایران | بسته ها

English

تبلیغات بسته ها

تبلیغات بسته ها

شرینی سنتی شهدینه

طراحی شده توسط: علی قریشی

همکاران: مدیر هنری: ایمان آل‌مظفر
اثر حرفه ای
مسلما تغییر یک دفعه به وجود نمی آید و مستلزم به وجود آمدن پله هایی با در نظر گرفتن محدودیت ها و شرایط حال حاضر است. شهدینه، یکی از برندهای تولیدکننده شیرینی سنتی قزوین است که به فکر گسترش کار خود و ایجاد تمایز در بسته بندی و عرضه ی سبد کالایی خود است. کار با این مجموعه با طراحی جعبه های معمولی شیرینی آغاز شد. به غیر از محدودیت هایی که در ابعاد، متریال و هزینه تمام شده بسته بندی وجود دارد، بینش مخاطب، کارهایی که دیگر رغبا تا به امروز انجام داده اند، پیشینه ی برند و ... مواردی هستند که ما را محدود به طراحی بسته بندی ایده آل مورد نظر، در حال حاضر یک بازار مشخص میکنند تا منجر به فروش محصول گردد و بازار ان را پس نزند و پله ای برای ایجاد طراحی ها متفاوت تر و ایجاد فضای رقابتی گردد.
در طراحی جعبه شهدینه با تغییر متریال به مقوای ایندربرد و تغییر در ساختار، سعی در تمایز اولیه آن کردیم. در طراحی گرافیک این محصول با در نظر گرفتن این نکته که بسته بندی ارزش افزوده محصول است و وظیفه ی نشان دادن محصول به دلیل نوع عرضه ی آن را ندارد،و به دلیل اینکه جعبه برای چند مدل شیرینی استفاده می شود، الزامی به نشان دادن خود محصول بر روی جعبه نداشتیم.
ایده این طرح از یک نقاشی قدیمی دوران صفوی گرفته شده است که ایرانیان به رسم تشکر و میهمان نوازی از یک تاجر خارجی یک نقاشی به او اهدا کردند. در این نقاشی دو فرد ایرانی تصویر تاجر را در دست دارند و این سوغات ایرانیان به او بود. ما روی جعبه از تصویر این دو فرد ایرانی استفاده کردیم که نشان شهدینه را در دست دارند و برای القا حس قدمت و نشان دادن اصالت شیرینی از مونتاژ تقاشی های قدیمی از بناهای مشهور شهر استفاده شد.
در نهایت با اضافه کردن سلفون براق و طلاکوب برجسته سعی در جذاب تر شدن جعبه کردیم.
دسته: غذایی
تاریخ ثبت در بسته‌ها: ۰۹ دی ۱۳۹۴
تماس با خالق اثر
بازنشر در
نظرات (1)
مریم | ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۴
سلام خیلی زیبا ،قشنگه .اگر اینکار رو به عنوان هدیه به کسی بدهیم هم میتونه از محصولش که شیرنی سنتی هست لذت ببره و هم اینکه انگار یه تابلو نقاشی زیبا گرفته یه صنایع دستی که معرف هویت ایرانی ماست
ارسال نظر